ATP Kitzbühel: Mariusz Fyrstenberg zagra o finał

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Mariusz Fyrstenberg
/ Na zdjęciu: Mariusz Fyrstenberg

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez po trzysetowej batalii wywalczyli sobie awans do półfinału turnieju Generali Open.

Mariusz Fyrstenberg po powrocie na korty po dłuższej przerwie radzi sobie bardzo dobrze. Polak, który występuje w duecie z Santiago González, awansował do półfinału turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Austrii.  [ad=rectangle]

W I rundzie para polsko-meksykańska odprawiła występujących z dziką kartą Włochów, zaś w ćwierćfinale ich rywalami byli Jiří Veselý i Joao Souza.

Oba sety, podobni jak dzień wcześniej w starciu z tenisistami z Italii, były bardzo wyrównane. W premierowej odsłonie przełamanie padło dopiero w dwunastym gemie, Czech i Brazylijczyk wykorzystali już pierwszą okazję i zakończyły partię.

W drugim secie breaka Polak i Meksykanin uzyskali w trzecim gemie, pewnie doprowadzając przewagę do końca. W super tie breaku dominowali niemal od początku, rywalkom pozwolili na ugranie zaledwie pięciu punktów.

Półfinałowymi rywalami Fyrstenberga i Gonzaleza będą Nicolás Almagro i Carlos Berlocq lub Pablo Carreno i Andre Sa. Spotkanie to zostanie rozegrane w czwartek.

Generali Open, Kitzbühel (Austria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro środa, 5 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Santiago Gonzalez (Meksyk, 3) - Jiri Vesely (Czechy) / Joao Souza (Brazylia) 5:7, 6:4, 10-5