WTA Challenger Tajpej: Paula Kania pokonana przez Jekaterinę Byczkową w I rundzie

Paula Kania przegrała z Jekateriną Byczkową w I rundzie Challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w hali w Tajpej (Tajwan).

W ubiegłym tygodniu Paula Kania (WTA 163) doszła do półfinału w Ningbo, ale nabawiła się tam kontuzji barku. Ćwierćfinał z Yan Wang odwróciła ze stanu 2:5 w III secie, ale w walce o finał najmniejszych szans nie dała jej Magda Linette, późniejsza triumfatorka. W Tajpej sosnowiczanka odpadła już w I rundzie przegrywając 1:6, 4:6 z Jekateriną Byczkową (WTA 155). 29-letnia Rosjanka wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie spotkań z Polką. [ad=rectangle] W I secie Kania nie stawiła Byczkowej żadnego oporu. W II partii, w której miała dwa break pointy, jej gra wyglądała lepiej. Pierwszą szansę na przełamanie zmarnowała w gemie otwarcia, a drugą uzyskała przy stanie 3:4. Rosjanka obroniła się wówczas pięknym lobem i wyszła na 5:3. Przełamanie jakie moskwianka uzyskała w siódmym gemie okazało się być jedynym w tym secie.

W trwającym 64 minuty spotkaniu Byczkowa zaserwowała dziewięć asów oraz zdobyła 43 z 60 punktów w swoich gemach serwisowych. Rosjanka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie Polki.

Byczkowa przed tygodniem również grała w Ningbo. Odpadła tam w ćwierćfinale po porażce z Ying-Ying Duan. Rosjanka w tym sezonie nie wystąpiła w żadnym turnieju głównego cyklu (nie przeszła eliminacji do Australian Open, Wimbledonu i US Open oraz w Ad-Dausze, Hongkongu, Kantonie i Moskwie). Moskwianka już w 2005 roku w Taszkencie osiągnęła pierwszy półfinał w WTA Tour i zadebiutowała w Top 100 rankingu. W lutym 2006 roku znalazła się na najwyższym w karierze 66. miejscu.

W Tajpej zagra również Magda Linette (WTA 117), która w środę zmierzy się ze Słowenką Tadeją Majerić (WTA 211). Jeśli poznaniance uda się w tym turnieju dojść do finału może zadebiutować w Top 100 rankingu.

OEC Taipei WTA Challenger, Tajpej (Tajwan) WTA 125K Series, kort twardy w hali, pula nagród 125 tys. dolarów wtorek, 4 listopada