WTA Stambuł: Vinci i Pliskova grają dalej, pierwszy ćwierćfinał Any Konjuh

Roberta Vinci wyeliminowała Alexandrę Dulgheru w II rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Stambule.

W ubiegłym tygodniu w Bukareszcie Roberta Vinci (WTA 24) zaliczyła pierwszy finał w sezonie, a teraz jest w ćwierćfinale w Stambule. W meczu II rundy z Alexandrą Dulgheru (WTA 99) prowadziła 6:3, 4:1, gdy Rumunka skreczowała. W ciągu 74 minut gry Włoszka zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji oraz zdobyła 14 z 15 punktów przy drugim podaniu rywalki. Vinci podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Dulgheru. Było to ich drugie spotkanie na przestrzeni tygodnia - w Bukareszcie 31-latka z Tarentu wygrała 6:2, 6:3. [ad=rectangle] O półfinał Vinci zmierzy się z Kurumi Narą (WTA 38), która pokonała 7:6(5), 6:7(3), 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 130) po dwóch godzinach i 52 minutach walki. Japonka I seta wygrała po obronie dwóch piłek setowych w 12. gemie, za to w II partii nie wykorzystała prowadzenia 3:0. W decydującej odsłonie odskoczyła na 4:0 i nie zmarnowała szansy na trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Auckland i Rio de Janeiro).

Karolína Plíšková (WTA 47) wygrała 6:2, 7:5 z Shahar Peer (WTA 97), korzystając z 13 podwójnych błędów Izraelki. Czeszka nie zaserwowała ani jednego asa, ale przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 31 z 37 punktów. W ten sposób osiągnęła ona szósty ćwierćfinał w sezonie w głównym cyklu (po Pattaya City, Monterrey, Kuala Lumpur, Norymberdze i Bad Gastein). Kolejną rywalką Plíškovej będzie najwyżej rozstawiona Karolina Woźniacka, z którą Czeszka poniosła dwie porażki po trzysetowych pojedynkach.

16-letnia Ana Konjuh (WTA 139), która pokonała 6:4, 6:7(3), 6:4 Misaki Doi (WTA 85). Chorwatka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 3:0. W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu popełniła 11 podwójnych błędów serwisowych i posłała siedem asów. Wykorzystała pięć z 13 break pointów, a przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 42 z 54 punktów. Konjuh została najmłodszą ćwierćfinalistką turnieju WTA od czasu Donny Vekić (Taszkent 2012). O półfinał zagra z rozstawioną z numerem czwartym Eliną Switoliną i będzie to pierwsze spotkanie obu zawodniczek.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 17 lipca

II runda gry pojedynczej:

Roberta Vinci (Włochy, 2) - Alexandra Dulgheru (Rumunia, Q) 6:3, 4:1 i krecz Kurumi Nara (Japonia, 6) - Kateřina Siniaková (Czechy, Q) 7:6(5), 6:7(3), 6:2 Karolína Plíšková (Czechy, 8) - Shahar Peer (Izrael) 6:2, 7:5 Ana Konjuh (Chorwacja, Q) - Misaki Doi (Japonia) 6:4, 6:7(3), 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!