Cykl ITF: Natalia Siedliska bez trzeciego w karierze tytułu w grze podwójnej

Natalia Siedliska i partnerująca jej Niemka Luisa Marie Huber nie wygrały w sobotę turnieju debla zawodów ITF rozgrywanych we włoskiej miejscowości Santa Margherita di Pula.

18-letnia Natalia Siedliska i jej niemiecka rówieśnica do sobotniego finału gry podwójnej włoskich zawodów dotarły bez straty seta, a w meczu o tytuł zmierzyły się z Federicą Arcidiacono i Martiną Spigarelli. Pojedynek był wyrównany tylko w drugiej partii. W sumie Włoszki postarały się o pięć przełamań (o trzy więcej od Polki i Niemki) i zwyciężyły ostatecznie 6:1, 6:4. [ad=rectangle] Polska tenisistka nie zdołała tym samym wywalczyć trzeciego w karierze tytułu w grze podwójnej. W 2011 roku Siedliska triumfowała wspólnie z Sylwią Zagórską w greckim Porto Rafti, a sezon później obie panie odniosły identyczny sukces w tureckim Izmirze. Jedyne w karierze singlowe trofeum nasza reprezentantka wywalczyła w listopadzie zeszłego roku w Heraklionie.

Za finał turnieju debla w Santa Margherita di Pula Siedliska otrzyma siedem punktów do rankingu deblowego. Polka zdobyła w tym tygodniu również dwa punkty do klasyfikacji singlistek, gdyż zakończyła zmagania na włoskiej mączce na ćwierćfinale.

sobota, 10 maja wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Santa Margherita di Pula (Włochy), 10 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry podwójnej:

Federica Arcidiacono (Włochy) / Martina Spigarelli (Włochy) - Natalia Siedliska (Polska, 3) / Luisa Marie Huber (Niemcy, 3) 6:1, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!