ATP Eastbourne: Simon lepszy od Tomicia w ćwierćfinale, hiszpański bój dla Lopeza

Gilles Simon awansował do półfinału turnieju ATP w Eastbourne pokonując Bernarda Tomicia. W 1/2 finału zagra także Feliciano Lopez, który ograł Fernando Verdasco i Andreas Seppi - mistrz z 2011 roku.

Pokonując w dwóch setach Bernarda Tomicia Gilles Simon pierwszy raz w karierze wywalczył awans do półfinału turnieju rangi ATP rozgrywanego na nawierzchni trawiastej. Dotychczas najlepszymi wynikami Francuza na trawie były trzy ćwierćfinały (dwukrotnie w Nottingham i raz w Eastbourne) oraz IV runda Wimbledonu sprzed czterech lat.

Aby wygrać pierwszego seta, w tie breaku 10-8, Simon musiał obronić trzy piłki setowe. Druga partia była łatwiejsza dla tenisisty z Nicei, który zanotował przełamanie w drugim gemie i uzyskanej przewagi już nie roztrwonił, kończąc mecz po 71 minutach rywalizacji.

Rywalem Simona w 1/2 finału będzie Andreas Seppi. Mistrz AEGON International z 2011 roku i ubiegłoroczny finalista (przegrał z Andym Roddickiem) stracił tylko sześć gemów w pojedynku z Radkiem Stepankiem. W trakcie niespełna pięciu kwadransów spędzonych na placu gry, rozstawiony z numerem siódmym Włoch, zaserwował trzy asy, wykorzystał cztery z ośmiu break pointów, a sam tylko raz oddał własne podanie.

Jako pierwszy w najlepszej czwórce imprezy zameldował się Feliciano Lopez. Hiszpan wygrał ze swoim rodakiem Fernando Verdasco 6:4, 7:6(6), nie tracąc w całym meczu własnego serwisu.

- Jeżeli w każdym meczu będę grać tak dobrze, to mam szanse na kolejne zwycięstwa w tym tygodniu. Na tej nawierzchni gdy gram na swoim optymalnym poziomie, to wiem, że mam szanse z każdym tenisistą - powiedział leworęczny gracz z Madrytu.

Stawkę półfinalistów uzupełnia Ivan Dodig. Chorwacki pogromca Milosa Raonicia z poprzedniej rundy potrzebował zaledwie 56 minut, by rozprawić się z oznaczonym numerem ósmym Włochem Fabio Fogninim.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania) ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 468,46 tys. euro czwartek, 20 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Gilles Simon (Francja, 2) - Bernard Tomic (Australia) 7:6(8), 6:3 Andreas Seppi (Włochy, 7) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:4, 6:2 Feliciano López (Hiszpania) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:4, 7:6(6) Ivan Dodig (Chorwacja) - Fabio Fognini (Włochy, 8) 6:3, 6:2

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!