Roland Garros: Bencić i Garin najlepszymi juniorami

W sobotę wyłonieni zostali triumfatorzy juniorskiej edycji Rolanda Garrosa. Mistrzowskie tytuły powędrowały w ręce Belindy Bencić i Christiana Garina, który w turniejowej drabince nie był rozstawiony.

W grze pojedynczej dziewcząt zwyciężyła rozstawiona z numerem drugim Belinda Bencić. Mająca słowackie korzenie reprezentantka Szwajcarii pokonała w sobotnim finale 6:1, 6:3 Niemkę Antonię Lottner, która w półfinale rozbiła 6:0, 6:1 główną faworytkę do końcowego triumfu, Chorwatkę Anę Konjuh. 16-letnia Bencić po raz pierwszy wygrała juniorski turniej wielkoszlemowy, w ubiegłym sezonie docierała do finału debla w Wimbledonie oraz US Open.

Rywalizację dziewcząt w grze podwójnej wygrały rozstawione z numerem drugim Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova. W sobotnim finale 17-letnie Czeszki pokonały 7:5, 6:2 Domenicę Gonzalez z Ekwadoru i Brazylijkę Beatriz Haddad Maię. Siniaková, która jest córką byłego rosyjskiego boksera, to finalistka turnieju singla juniorskiego Australian Open 2013 oraz Orange Bowl 2012.

W turnieju chłopców faworytem do triumfu zdawał się być Nick Kyrgios, międzynarodowy mistrz Australii i najlepszy aktualnie junior świata. Tenisista z antypodów odpadł jednak we wcześniejszej fazie, a w ćwierćfinale jego los podzielił utalentowany Włoch Gianluigi Quinzi (jego porażkę można wytłumaczyć pierwszym w karierze zawodowym tytułem, wywalczonym w Maroku, w momencie kiedy rozpoczynał się paryski turniej).

Międzynarodowym mistrzem Francji został nierozstawiony w zawodach Christian Garin, który po raz pierwszy dał o osobie znać w lutym, kiedy to osiągnął II rundę turnieju rangi ATP World Tour 250 w Viña del Mar. 17-letni Chilijczyk pokonał w sobotnim finale Niemca Alexandra Zvereva 6:4, 6:1. Po ponad godzinnym odpoczynku Garin przystąpił wspólnie ze swoim rodakiem Nicolasem Jarrym do walki o tytuł w deblu, ale lepszymi od nich okazali się Brytyjczyk Kyle Edmund i Portugalczyk Frederico Ferreira Silva.

Jedyny Polak w juniorskim Roland Garros 2013, Kamil Majchrzak, zanotował znakomity debiut w Wielkim Szlemie. 17-latek z Piotrkowa Trybunalskiego wygrał po jednym spotkaniu w singlu oraz deblu i teraz może spokojnie przygotowywać się do rywalizacji w Wimbledonie.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny sobota, 8 czerwca

finał gry pojedynczej juniorek:

Belinda Bencić (Szwajcaria, 2) - Antonia Lottner (Niemcy, 5) 6:1, 6:3

finał gry pojedynczej juniorów:

Christian Garin (Chile) - Alexander Zverev (Niemcy, 4) 6:4, 6:1

finał gry podwójnej juniorek:

Barbora Krejciková (Czechy, 2) / Kateřina Siniaková (Czechy, 2) - Domenica Gonzalez (Ekwador) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 7:5, 6:2

finał gry podwójnej juniorów:

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 3) / Frederico Ferreira Silva (Portugalia, 3) - Christian Garin (Chile, 5) / Nicolas Jarry (Chile, 5) 6:3, 6:3

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!