ITF Warszawa: Pięć gemów Kawy w finale, premierowy tytuł Skamlovej

Katarzyna Kawa przegrała z Chantal Skamlovą 3:6, 2:6 w finale turnieju ITF w Warszawie (pula nagród 10 tys. dolarów), w piątek tytułu w deblu nie wywalczyły Karolina Kosińska i Aleksandra Rosolska.

Katarzyna Kawa jest zawodniczką Krynickiego Klubu Tenisowego MOFO, aktualnie trenuje pod okiem Piotra Żurawieckiego. 19-latka jest notowana na 467. miejscu w rankingu WTA. Kawa nie ma jeszcze w karierze tytułu singlowego, czterokrotnie zwyciężała w grze podwójnej, zawsze z Polkami.

Finałowa rywalka polskiej tenisistki nie odniosła jeszcze znaczących sukcesów w seniorskim cyklu. Škamlová zajmuje 904. miejsce, ale była już na 680. pozycji w maju 2011 roku. Wynik w stolicy naszego kraju jest najlepszym wynikiem dla 18-latki, dwukrotnie grała w półfinałach w Antalyi. Ze Słowaczką kilka turniejów w duecie zagrała Domagała. Škamlová podczas zawodów w stolicy Estonii przegrała z Katarzyną Piter w dwóch setach.

W obu setach Słowaczka była wyraźnie lepsza od polskiej tenisistki, zwyciężając - zdobyła swój premierowy tytuł. Euro Holding Cup 2012