Challenger Blumenau: Gawron pokonał Melzera, Panfil bez straty seta w eliminacjach

Marcin Gawron pokonał Geralda Melzera 6:3, 6:2 w I rundzie challengera rozgrywanego na kortach ziemnych w Blumenau. W turnieju głównym wystąpi także Grzegorz Panfil, który przebrnął przez eliminacje.

21-letni Gerald to młodszy brat Jürgena Melzera. We wrześniu ubiegłego roku Marcin Gawron z austriackim zawodnikiem zmierzył się w I rundzie turnieju w rumuńskiej miejscowości Braszów. Reprezentant Polski przegrał 0:6, 1:6. W zawodach w Brazylii role się odwróciły. Nowosądeczanin w całym spotkaniu tylko raz stracił swoje podanie (w drugiej partii), a czterokrotnie złamał rywala. W porównaniu do poprzednich startów w marokańskim cyklu challengerów, serwisu nie poprawił i ponownie skuteczność pierwszego podania wynosiła mniej niż 50 procent. Mimo to oddał tylko 13 punktów, gdy serwował. W kolejnej rundzie rywalem Gawrona będzie rozstawiony z numerem 7. Nikola Cirić lub kwalifikant z Włoch: Alberto Brizzi. Jeżeli Polakowi uda przebrnąć przez II rundę, to może trafić na rozstawionego z numerem 2. reprezentanta gospodarzy Rogerio Dutro da Silvę.

W eliminacjach do turnieju wystartowało dwóch innych polskich tenisistów: Andriej Kapaś i Grzegorz Panfil. Zawodnik AZS-u Poznań przegrał w II rundzie z wyżej notowanym rywalem z Chorwacji: Dino Marcanem po trzysetowym boju. Znacznie lepiej spisał się Panfil, który został rozstawiony z numerem 4., pokonał trzech kolejnych zawodników bez straty seta, zaserwował łącznie dziesięć asów, a w decydującym meczu przegrał zaledwie trzy punkty przy swoim serwisie (wszystkie w jednym secie). Polak w I rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 8. Gastão Eliasem z Portugalii.

Do rywalizacji w grze podwójnej wspólnie przystąpili Gawron i Kapaś. Polska para przegrała jednak w I rundzie 5:7, 4:6 z argentyńskim duetem: Guido Andreozzi i Pablo Galdon.

VII Aberto de Tenis de Santa Catarina, Blumenau (Brazylia) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 35 tys. dolarów sobota-poniedziałek, 7-9 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Marcin Gawron (Polska) - Gerald Melzer (Austria) 6:3, 6:2

III (finałowa) runda eliminacji gry pojedynczej:

Grzegorz Panfil (Polska, 4) - Marin Draganja (Chorwacja) 6:3, 6:0

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Grzegorz Panfil (Polska, 4) - Gustavo Guerses (Brazylia) 6:4, 7:5 Dino Marcan (Chorwacja, 2) - Andriej Kapaś (Polska) 1:6, 6:3, 6:3

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Grzegorz Panfil (Polska, 4) - Marlon Oliveira (Brazylia) 6:0, 6:4 Andriej Kapaś (Polska) - Matias Castro (Argentyna) 6:2, 6:4

I runda gry podwójnej:

Guido Andreozzi (Argentyna) / Pablo Galdon (Argentyna) - Marcin Gawron (Polska) / Andriej Kapaś (Polska) 7:5, 6:4