Challenger Le Gosier: Falstart Bednarka

Tomasz Bednarek i Olivier Charroin przegrali z rozstawionymi z numerem 2. Jamesem Cerretanim i Johnem Paulem Fruttero 6:7(5), 6:3, 8-10 w I rundzie turnieju ATP Challenger rozgrywanego w Le Gosier.

Tomasz Bednarek po raz piąty w tym sezonie, a po raz siódmy ogólnie zdecydował się wystąpić wspólnie z Olivierem Charroin. W niedzielę para polsko-francuska zdobyła swój pierwszy wspólny tytuł w turnieju ATP Challenger w Rimouski. W finale pokonali Jaana-Frederika Brunkena i Stefana Seiferta.

Bednarek i Charroin jako pierwsi stracili swoje podanie w pierwszej partii. Udało im się obronić straty, mimo że rywale serwowali po seta. Doszło do tie breaka. Polak i Francuz prowadzili 5-3, po czym przegrali cztery kolejne piłki z rzędu i całego seta. Kolejną partię Cerretani i Fruttero przegrali tracąc dwukrotnie serwis i doszlo do super tie breaka. W nim obie pary szły bardzo równo, w końcówce jeden mini break wystarczył Amerykanom do zwycięstwa.

W całym meczu Bednarek i Charroin zaserwowali siedem asów, ale tradycyjnie popełnili dużo podwójnych błędów serwisowych, bo aż pięć. Rywale wygrali przy ich podaniu 26 punktów.

Orange Open Guadeloupe, Le Gosier (Gwadelupa) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów środa, 28 marca

I runda gry podwójnej:

James Cerretani (USA, 2) / John Paul Fruttero (USA, 2) - Tomasz Bednarek (Polska) / Olivier Charroin (Francja) 7:6(5), 3:6, 10-8