AO: López znów nie dał rady, szósty z rzędu ćwierćfinał Nadala w Melbourne

Rafael Nadal pokonał 6:4, 6:4, 6:2 Feliciano Lópeza (ATP 19) i awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. Rozstawiony w Melbourne z numerem drugim Hiszpan o półfinał zagra z Tomášem Berdychem (ATP 7) lub Nicolásem Almagro (ATP 10).

Nadal zakwalifikował się do 10. z rzędu ćwierćfinału wielkoszlemowej imprezy i szóstego na kortach w Melbourne. 25-letni Hiszpan, triumfator Australian Open 2009, w niedzielę w trzech setach ograł starszego od siebie o pięć lat Lópeza, odnosząc nad nim dziewiąte zwycięstwo w karierze. Było to jedenaste spotkanie obu panów w głównym cyklu.

López największą nadzieję na końcowe zwycięstwo w niedzielnym pojedynku z Nadalem pokładał w swoim serwisie oraz niemałej umiejętności gry przy siatce. Kiedy jednak oba te elementy zawiodły, natychmiast przewagę na korcie uzyskiwał tenisista z Majorki. López w ciągu dwóch godzin i 25 minut gry popełnił aż 52 błędy niewymuszone, które walnie przyczyniły się do jego porażki. Wicelider światowego rankingu wykorzystał 5 z 18 wypracowanych break pointów, tracąc podanie tylko raz, w czwartym gemie drugiej odsłony. Program i wyniki turnieju mężczyzn