WTA Bad Gastein: Pierwak w ćwierćfinale po obronie sześciu meczboli

Rozstawiona z numerem ósmym Ksenia Pierwak (WTA 65), która była rewelacją tegorocznego Wimbledonu (1/8 finału) pokonała niespełna 17-letnią kwalifikantkę ze Słowenii Nastję Kolar (WTA 309) 4:6, 7:6(8), 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Nürnberger Gastein Ladies rozgrywanego na kortach ziemnych w austriackim Bad Gastein.

Rosjanka osiągnęła piąty ćwierćfinał w karierze i trzeci w sezonie (Memphis, Monterrey). Kolar, która 15 lipca skończy 17 lat, w tym sezonie wygrała turniej ITF w Mariborze. W Bad Gastein pokonując w I rundzie Ałłę Kudriawcewą Słowenka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu WTA. W trwającym trzy godziny i dziewięć minut spotkaniu Pierwak obroniła sześć piłek meczowych. Tenisistka z Moskwy odparła osiem z 12 break pointów oraz skorzystała z dziewięciu podwójnych błędów rywalki. O półfinał Rosjanka zagra z Laurą Pous, która zwyciężyła Kristinę Barrois 7:6(6), 7:6(5).

Johanna Larsson (WTA 46), która w ubiegłym tygodniu dotarła do finału w Bastad (przegrała z Poloną Hercog), uległa z ćwierćfinalistce US Open 2009 Katerynie Bondarenko (WTA 88) 5:7, 0:6. Ukrainka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów, a przy swoim pierwszym podaniu przegrała tylko siedem piłek. 24-latka z Kijowa odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo nad Larsson (w lutym w Pucharze Federacji 7:6, 7:6) i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie i drugi z rzędu (Auckland, Budapeszt).

W ćwierćfinale jest też rozgrywająca swój pierwszy turniej od lutego Carla Suárez (WTA 103), która pokonała rodaczkę Arantxę Parrę (WTA 127) 6:3, 6:3 broniąc pięć break pointów w II secie. Hiszpańska ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2008 i Australian Open 2009, która pauzowała z powodu kontuzji łokcia, o półfinał zagra z Bondarenko.

W I rundzie Halep (WTA 59) przegrała z Bammer (WTA 148) 6:4, 5:7, 6:7(6). W tie breaku III seta Rumunka od 2-5 zdobyła cztery punkty, ale zmarnowała piłkę meczową. 19-latka z Constanty w sumie zrobiła 11 podwójnych błędów. 31-letnia Bammer po turnieju w Bad Gastein zakończy karierę. O ćwierćfinał tenisistka z Linzu zagra w czwartek z rodaczką Yvonne Meusburger (WTA 130).