WTA Birmingham: Deblowa porażka Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska i Rosjanka Arina Rodionowa przegrały 2:6, 4:6 w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA Tour w Birmingham z rozstawionym z numerem pierwszym amerykańskim duetem - Liezel Huber i Lisa Raymond. 20-letnia krakowianka po tej porażce definitywnie pożegnała się z brytyjską imprezą.

Był to trzeci w tegorocznym głównym cyklu deblowy występ młodszej z sióstr Radwańskich. Wcześniej polska tenisistka dotarła do ćwierćfinału zawodów w Kuala Lumpur oraz odpadła w I rundzie imprezy organizowanej na portugalskiej mączce w Estoril. Natomiast w środę krakowianka i jej rosyjska partnerka musiały uznać wyższość utytułowanych amerykańskich deblistek na brytyjskiej trawie w Birmingham.

Huber i Raymond potrzebowały zaledwie 61 minut, aby awansować do ćwierćfinału gry podwójnej. Amerykanki już w pierwszym gemie meczu przełamały serwis rywalek, a przy własnym podaniu straciły zaledwie cztery punkty w całym secie. Radwańska i Rodionowa podjęły walkę w drugiej partii, lecz nie były w stanie wykorzystać ani jednego z czterech wypracowanych break pointów.

Środowa porażka zakończyła występ Polki w zawodach w Birmingham. Krakowianka już w poniedziałek przegrała w I rundzie gry pojedynczej z Amerykanką Alison Riske.

AEGON Classic, Birmingham (Wielka Brytania)

WTA Tour International, kort trawiasty, pula nagród 220 tys. dol.

środa, 8 czerwca

I runda gry podwójnej:

Liezel Huber (USA, 1) / Lisa Raymond (USA, 1) - Urszula Radwańska (Polska) / Arina Rodionowa (Rosja) 6:2, 6:4