ATP Nicea: Ćwierćfinał nie dla Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Potito Starace 3:6, 4:6 i nie zagra w ćwierćfinale turnieju Open de Nice Cote d'Azur.

Dla Polaka, który miał szansę na czwarty ćwierćfinał w sezonie, to trzecia porażka z Włochem. W ubiegłym miesiącu został rozbity 1:6, 0:6 przez tenisistę z Cervinary w ćwierćfinale turnieju w Casablance. 28-letni Starace w ten sposób osiągnął trzeci ćwierćfinał w sezonie.

W I secie Kubot przegrywając 0:2 wyrównał na 2:2. Cztery z pięciu kolejnych gemów należały jednak do Starace, który zakończył tę partię asem serwisowym. W II secie Polak prowadził 3:1 i miał piłkę na 4:1. Włoch wygrał trzy gemy z rzędu i utrzymując do końca własne podanie zapewnił sobie zwycięstwo po 78 minutach.

Open de Nice Côte d’Azur, Nicea (Francja)

ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 398,25 tys. euro

środa, 19 maja

II runda (1/8 finału):

<b><center>Potito Starace</b><br>(Włochy) <b><center>6:3, 6:4</b> <b><center>Łukasz Kubot</b><br>(Polska, 8)