Cykl ITF: Awanse Jegiołki i Gawrona, przerwany mecz Panfila

W najlepszej szesnastce turnieju ITF Futures o puli nagród 10 tys. dol. w tureckiej Antalyi jest już jeden polski singlista, Marcin Gawron (ATP 364), do którego ma szansę dołączyć Grzegorz Panfil (ATP 500). Mecz zabrzanina w I rundzie został przerwany po wygraniu przez niego 6:3 otwierającego seta.

Rozstawiona z numerem drugim w portugalskim Portimão (10 tys. dol.) Justyna Jegiołka (WTA 322) pokonała na początek kwalifikantkę i w czwartek powalczy o ćwierćfinał.

W pierwszym od września ubiegłego roku meczu w zawodowym cyklu porażkę w hali w Zell am Harmersbach, w niemieckiej Badenii-Wirtembergii, poniosła startująca z dziką kartą, nienotowana w rankingu singlowym Magdalena Kiszczyńska.