ATP Sydney: Starace rywalem Kubota w 1/8 finału

Włoch Potito Starace (ATP 47) pokonał (6:7[6], 6:3, 6:4 w 2h19') Francuza Juliena Benneteau (ATP 43) w meczu I rundy turnieju ATP World Tour w Sydney. W meczu o ćwierćfinał spotka się z Łukaszem Kubotem (ATP 72).

Będzie to czwarte spotkanie pomiędzy nimi, a Kubot będzie starał się wywalczyć pierwsze zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku z 29-letnim Włochem. W poprzednim sezonie obaj spotkali się dwukrotnie na mączce (Casablanca i Nicea) i Polak nie był w stanie ugrać nawet seta.

Do II rundy pewnie awansował rozstawiony z numerem piątym Richard Gasquet (ATP 29), który w dwóch setach pokonał (6,4 6:3 w 1h11’)) Australijczyka Matthew Ebdena (ATP 185). Francuz, który w poprzednim sezonie uległ w finale Marcosowi Baghdatisowi, wygrał drugi mecz z tenisistą z antypodów (bilans 2-0).

Swoje mecze na swoją korzyść rozstrzygnęli również Juan Ignacio Chela (ATP 38) i Guillermo Garcia-López (ATP 33), pogromcy Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego z I rundy gry deblowej. 31-letni Chela ograł Czecha Radka Štěpánka (ATP 65), natomiast Hiszpan pokonał kwalifikanta z Australii (tego, który pokonał Michała Przysiężnego) Chrisa Guccione (ATP 376). Odpadł Uzbek Denis Istomin (ATP 40), który w meczu z Włochem Andreasem Seppim (ATP 53), ugrał zaledwie jednego gema.