ATP Waszyngton: Berdych zgodnie z planem

Rozstawiony z numerem 1. czeski tenisista Tomáš Berdych od zwycięstwa rozpoczął udział w turnieju ATP World Tour na twardych kortach w Waszyngtonie. W II rundzie finalista Wimbledonu pokonał Dimitrija Tursunowa 7:6, 4:6, 6;1.

Pojedynek trwał 2 godziny 17 minut. Od początku rywalizacji Tursunow postawił ciężkie warunki czeskiemu tenisiście. W kolejnej fazie turnieju Berdych zagra z Kazachem Andriejem Gołubiowem (ATP 37).

W II rundzie (1/16 finału) nie obyło się bez kilku niespodzianek. Z turnieju odpadł już Łotysz Ernest Gulbis (ATP 28), który w pojedynku z Ilją Marchenko(ATP 73) skreczował w drugim secie przy wyniku 1:6, 0:1. Natomiast nadzieja amerykańskich kibiców Sam Querrey (ATP 20) musiał uznać wyższość Serba Janko Tipsarevicia (ATP 41) 6:7, 3:6.