Emocje tylko w pierwszym secie. Hurkacz pozostaje na zwycięskiej ścieżce w Rzymie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał Argentyńczyka Tomasa Martina Etcheverrego 7:6(7), 6:2 w meczu trzeciej rundy turnieju ATP 1000 w Rzymie. Polak w emocjonującym pierwszym secie musiał bronić piłki setowej. Później na korcie dominował tylko nasz tenisista.

Polak napędzony fantastycznym zwycięstwem nad Rafaelem Nadalem chciał pójść za ciosem podczas turnieju ATP 1000 w Rzymie. Jego kolejnym rywalem w stolicy Włoch był słynący z gry na kortach ziemnych Argentyńczyk Tomas Martin Etcheverry. Obaj tenisiści nie mieli wcześniej okazji zmierzyć się między sobą.

25-latek w tym roku może się pochwalić dwoma półfinałami na mączce - w Houston oraz Barcelonie. Na szczególną uwagę zasługuje jego wynik w Katalonii, gdzie po dobrym meczu przegrał z późniejszym triumfatorem Casperem Ruudem. Na Foro Italico pokonał w swoim pierwszym pojedynku reprezentanta Brazylii, Thiago Seybotha Wilda 6:3, 7:5.

Od początku rywalizacji było wiadomo, że to będzie dla Huberta Hurkacza zdecydowanie trudniejszy mecz niż z legendarnym Rafaelem Nadalem. W całej pierwszej partii żaden z zawodników nie przełamał swojego przeciwnika. Jedyną okazję miał Etcheverry w gemie otwierającym mecz, jednak Polak skutecznie obronił go wygrywającym podaniem.

Charakterystycznym zagraniem dla Argentyńczyka był drop szot, który niemal go nie zawodził. Hurkacz podobnie, jak w meczu poprzedniej rundy, był z reguły bardzo regularny z głębi kortu, często wygrywając punkty po dłuższych akcjach. O losach zwycięzcy tej części spotkania zadecydował tie-break. Wrocławianin obronił piłkę setową, by chwilę później świetną akcją przy siatce zamknąć pierwszego seta.

W drugim secie wrocławianin kontrolował już sytuację na korcie. Już przy pierwszej okazji przełamał Etcheverrego, co otworzyło mu drogę do zwycięstwa. Z każdą akcją Hurkacz grał coraz swobodniej, natomiast u Argentyńczyka widać było oznaki zmęczenia.

27-latek od stanu 0:1 wygrał pięć kolejnych gemów, pokazując swoją wyższość nad rywalem. W ostatnim gemie serwisowym Polaka Argentyńczyk nie ugrał nawet punktu i po dwóch godzinach Hurkacz mógł po raz pierwszy w karierze cieszyć się z awansu do czwartej rundy Internazionali BNL d'Italia.

Jego rywalem w walce o najlepszą ósemkę będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Holgerem Rune a innym z Argentyńczyków, Sebastianem Baezem.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro poniedziałek, 13 maja

III runda gry pojedynczej

Hubert Hurkacz (Polska, 7) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 25) 7:6 (7), 6:2

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy jesteś zaskoczony zwycięstwem Huberta Hurkacza?