Jannik Sinner wygrał mecz młodych gwiazd. Renesans Stefanosa Tsitsipasa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Jannik Sinner
PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Jannik Sinner

22-letni Jannik Sinner w trzech setach pokonał 20-letniego Holgera Rune w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Kolejnym rywalem Włocha będzie przeżywający renesans formy Stefanos Tsitsipas.

W drodze do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo Jannik Sinner stracił zaledwie dziewięć gemów. W tej fazie trafił na rozstawionego z numerem siódmym Holgera Rune. Dla Włocha miał być to trudny mecz i taki też był. Ostatecznie, po trwającej ponad dwie godziny i 40 minut zaciętej batalii, 22-latek z San Candido pokonał o dwa lata młodszego Duńczyka 6:4, 6:7(5), 6:3.

Sinner mógł zakończyć spotkanie szybciej, lecz nie wykorzystał swojej szansy. Po pewnie wygranym 6:4 pierwszym secie w drugiej partii najpierw roztrwonił trzy break pointy przy stanie 5:5, a potem w tie breaku zmarnował dwa meczbole.

Rozstawiony z numerem drugim Włoch jednak nie przejął się niepowodzeniem i w trzeciej odsłonie kontynuował swoją grę. Tym razem, gdy doczekał się okazji, już z niej skorzystał i w ósmym gemie przełamał Runego, po czym zakończył pojedynek przy własnym serwisie.

Tym samym Sinner, który w piątek zaserwował pięć asów, posłał 28 zagrań kończących, ani razu nie został przełamany i wykorzystał dwa z ośmiu break pointów, wyrównał na 2-2 bilans konfrontacji z Runem i zrewanżował się Duńczykowi za zeszłoroczną porażkę w półfinale Rolex Monte-Carlo Masters. W 1/2 finału rywalem Włocha będzie Stefanos Tsitsipas, z którym grał grał dotychczas ośmiokrotnie i odniósł trzy zwycięstwa.

Tsitsipas po kilku słabszych miesiącach w Monte Carlo prezentuje się znakomicie i przeżywa renesans formy. Oznaczony numerem 12. Grek w obecnym tygodniu nie stracił jeszcze seta. W piątek zapisał na swoim koncie siedem asów, cztery przełamania oraz 20 uderzeń wygrywających i pokonał 6:4, 6:2 Karena Chaczanowa, turniejową "15".

Dla 25-letka z Aten to 16. w karierze awans do półfinału turnieju rangi ATP Masters 1000, a trzeci w Rolex Monte-Carlo Masters. W przeszłości, kiedy dochodził do tej fazy zawodów w księstwie Monako (sezony 2021-22), zawsze zdobywał tytuł.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,950 mln euro piątek, 12 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 2) - Holger Rune (Dania, 7) 6:4, 6:7(5), 6:3 Stefanos Tsitsipas (Grecja, 12) - Karen Chaczanow (15) 6:4, 6:2