Cykl Futures: Panfil odpada w półfinale

Rozstawiony z "ósemką" Grzegorz Panfil (ATP 448) uległ 5:7, 2:6 oznaczonemu numerem piątym Niemcowi Gero Kretschmerowi (ATP 378) w czwartkowym meczu półfinałowym turnieju Futures w irańskim Kish Island (czerwona mączka, pula nagród 15 tys. dol.).

21-letni Panfil miał szansę na pierwszy po 15 miesiącach awans do finału zawodowego turnieju. Po porażce singlowej wspólnie z Marcinem Gawronem przegrał też leworęczny zabrzanin w finale debla.

Tymczasem w czeskim Rožnov pod Radhoštěm w ćwierćfinale jest Dawid Olejniczak (ATP 700). Mistrz Polski z Gliwic pokonał 6:1, 3:6, 6:2 słowackiego kwalifikanta Adriana Sikorę, a o najlepszą czwórkę zmierzy się z Peterem Gojowczykiem (ATP 414).

czwartek, 19 listopada 2009

wyniki turniejów cyklu Futures:

Kish Island (Iran), kort ziemny:

półfinał gry pojedynczej:

Gero Kretschmer (Niemcy, 5) - Grzegorz Panfil (Polska, 8) 7:5, 6:2

finał gry podwójnej:

Andriej Kumancow (Rosja) / David Savić (Serbia, 1) - Marcin Gawron (Polska, 2) / Grzegorz Panfil (Polska, 2) 6:7(7), 6:3, 10-5

Rožnov pod Radhoštěm (Czechy), kort dywanowy w hali:

1/8 finału gry pojedynczej:

Dawid Olejniczak (Polska) - Adrian Sikora (Słowacja, Q) 6:1, 3:6, 6:2

ćwierćfinał gry podwójnej:

Denis Macukiewicz (Rosja, 2) / Dawid Olejniczak (Polska, 2) - Bertram Steinberger (Austria) / Herbert Wiltschnig (Austria) 6:2, 7:6(4)