"Na innym poziomie". Zobacz fenomenalną akcję Igi Świątek [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / United Cup / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek
Twitter / United Cup / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek

Iga Świątek pewnie pokonała Qinwen Zheng i zapewniła reprezentacji Polski awans do półfinału United Cup. W trakcie spotkania z Chinką popisywała się efektownymi akcjami. Jedną z nich wręcz trzeba zobaczyć.

Na otwarcie Hubert Hurkacz pokonał Zhizhena Zhanga i wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie w meczu z Chinami. Tym samym Iga Świątek mogła dopełnić dzieła i dać awans do półfinału.

Starcie z Qinwen Zheng rozpoczęła jednak od falstartu. Przegrywała w pierwszym secie już 0:2, ale szybko się pozbierała i odrobiła straty. Wygrała dziewięć kolejnych gemów z rzędu.

W drugim secie, przy stanie 3:2, 30:15 i podaniu rywalki popisała się bardzo efektowną akcją. Po krótkiej wymianie zagrała forhend po przekątnej.

Piłka spadła niemal na samą linię. Chinka próbowała jeszcze do niej dobiec, ale ostatecznie jej się to nie udało i Świątek miała dwa break pointy.

"Iga jest na innym poziomie w tej chwili" - skomentowali prowadzący profil United Cup na portalu X (zobacz poniżej).

Całe spotkanie liderka rankingu wygrała 6:2, 6:3. Później Biało-Czerwoni zwyciężyli jeszcze w mikście. Do rywalizacji Polacy powrócą w sobotę, 6 stycznia. Na ten moment nie wiadomo, z kim zmierzą się w półfinale.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty