Pomógł Hubertowi Hurkaczowi, a teraz z nim zagra. Holender rywalem Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Tallon Griekspoor
Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Tallon Griekspoor

Tallon Griekspoor będzie rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Bazylei. W II rundzie Holender bez straty seta pokonał Alexa de Minaura, czym... pomógł walczącemu o awans do ATP Finals Polakowi.

Alex de Minaur jest jednym z konkurentów Huberta Hurkacza w walce o kwalifikację do ATP Finals. Przystępując meczu II rundy turnieju ATP w Bazylei z Tallonem Griekspoorem, zajmował 13. miejsce w rankingu Race. I nie poprawi swojego dorobku. W czwartek Australijczyk bowiem przegrał 4:6, 3:6.

W pierwszej partii obaj tenisiści znakomicie spisywali się przy własnych serwisach, aż do stanu 5:4, kiedy Griekspoor zdobył przełamanie i dzięki temu wygrał seta. Z kolei druga odsłona rozpoczęła się od breaka dla De Minaura, który wyszedł na prowadzenie 2:0, ale od tego momentu Australijczyk przegrał pięć gemów z rzędu, co okazało się kluczowe dla losów spotkania.

Mecz trwał 84 minuty. W tym czasie Griekspoor zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z siedmiu break pointów, posłał 25 zagrań kończących i popełnił 11 niewymuszonych błędów.

Griekspoor sprawił przysługę Hurkaczowi, a... teraz z nim zagra. Holender został rywalem Polaka w 1/4 finału Swiss Indoors Basel. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami i trzeci, jaki rozegrają w tym roku. W Rolandzie Garrosie zwyciężył wrocławianin, a w Halle lepszy okazał się tenisista z Haarlemu.

27-letni Griekspoor aktualnie zajmuje 25. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 24. W zawodowej karierze zdobył dwa tytuły w głównym cyklu - w tym sezonie w Pune i w Den Bosch. Jego najlepszym wielkoszlemowym wynikiem jest III runda tegorocznego Australian Open.

Mecz Hurkacza z Griekspoorem odbędzie się w piątek. Godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria) ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,196 mln euro czwartek, 26 października

II runda gry pojedynczej:

Tallon Griekspoor (Holandia) - Alex de Minaur (Australia, 5) 6:4, 6:3

Felix Auger-Aliassime stracił pięć gemów. Trzy godziny walki i porażka Andy'ego Murraya

Źródło artykułu: WP SportoweFakty