W tej akcji było prawie wszystko. Hubert Hurkacz porwał publiczność [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Sebastianem Kordą
Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Sebastianem Kordą

Hubert Hurkacz powalczy w finale turnieju ATP w Szanghaju. Kilka jego akcji w wygranym półfinale z Sebastianem Kordą zrobiło wrażenie na publiczności. Jedna z nich była szczególnie ciekawa.

Hubert Hurkacz powrócił w Szanghaju do rywalizacji w turniejach ATP. W turnieju na kortach twardych w Chinach pokazał się z dobrej strony i w drodze do półfinału zwyciężył w czterech meczach. Reprezentant Polski eliminował Thanasiego Kokkinakisa, Yu Hsiou Hsu, Zhinzena Zhanga oraz Fabiana Marozsana. W dwóch meczach stawiał na swoim w dwóch setach, a w pozostałych w trzech partiach.

Wrocławianin zameldował się w najlepszej czwórce turnieju w Szanghaju. W półfinale trafił na Sebastiana Kordę. W dwóch wcześniejszych meczach między tymi tenisistami raz zwyciężył Hubert Hurkacz i raz Amerykanin. W Szanghaju reprezentant USA wyeliminował między innymi Daniła Miedwiediewa.

W sobotę Hubert Hurkacz nie dał dużych szans Sebastianowi Kordzie. W pierwszym secie odniósł zwycięstwo 6:3, a w drugim secie 6:4. Nie potrzebował dużo czasu na zapewnienie sobie awansu do finału w Szanghaju.

Bardzo ciekawa akcja została rozegrana w szóstym gemie w drugim secie. Hubert Hurkacz zakończył ją miękkim zagraniem blisko siatki, a wcześniej popracował w obronie, pokazał kombinację forhendów i bekhendów, pograł skrótem oraz lobem. Kibice reagowali już szmerem zanim zakończyła się wymiana uderzeń.