Emocjonująca bitwa Peguli ze Switoliną. Pracowity dzień Sakkari

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS / Na zdjęciu: Jessica Pegula
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS / Na zdjęciu: Jessica Pegula

Jessica Pegula musiała się mocno napracować, ab rozprawić się z Ukrainką Eliną Switoliną w turnieju WTA 500 w Waszyngtonie. Dwa mecze jednego dnia wygrała Greczynka Maria Sakkari.

W Waszyngtonie przyszedł czas na ćwierćfinały. Emocjonującą bitwę stoczyły Jessica Pegula (WTA 4) i Elina Switolina (WTA 27). Wygrała Amerykanka 4:6, 6:3, 6:4 po dwóch godzinach i ośmiu minutach. Najwyżej rozstawiona reprezentantka gospodarzy zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie dwie z pięciu okazji.

Ludmiła Samsonowa (WTA 18) pokonała 6:4, 6:2 Martę Kostiuk (WTA 34). W pierwszym secie Ukrainka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 i 40-15. W ciągu 88 minut popełniła siedem podwójnych błędów. Samsonowa dwa razy oddała podanie, a sama zaliczyła pięć przełamań.

W czwartek nie odbył się mecz II rundy pomiędzy Marią Sakkari (WTA 9) i Leylah Fernandez (WTA 88). Powodem był deszcz. Dzień później Greczynka wygrała 7:5, 6:2. W pierwszym secie Kanadyjka ruszyła w pogoń i z 0:3 wyszła na prowadzenie 5:4. Od tego momentu finalistka US Open 2021 straciła dziewięć z 11 kolejnych gemów.

Sakkari w piątek wyszła na kort jeszcze raz. W ćwierćfinale w 74 minuty pokonała 6:3, 6:3 Madison Keys (WTA 16). Greczynka wywalczyła 27 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie.

Coco Gauff (WTA 7) rozbiła 6:1, 6:2 Belindę Bencić (WTA 15). W ciągu 85 minut Amerykanka zaserwowała pięć asów. Dwa razy oddała podanie, a uzyskała dziewięć przełamań. W półfinale spotka się z Samsonową.

Mubadala Citi DC Open, Waszyngton (USA) WTA 500, kort twardy, pula nagród 780,6 tys. dolarów piątek, 4 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 1) - Elina Switolina (Ukraina, WC) 4:6, 6:3, 6:4 Coco Gauff (USA, 3) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 6) 6:1, 6:2 Maria Sakkari (Grecja, 4) - Madison Keys (USA, 7) 6:3, 6:3 Ludmiła Samsonowa (8) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:4, 6:2