Ona jest niewiarygodna! Co za wyczyn Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek w spotkaniu drugiej rundy Wimbledonu z Sarą Sorribes Tormo straciła zaledwie dwa gemy. Jeden z setów wygrała do zera, a to sprawiło, że po raz kolejny zapisała się na kartach historii. Niesamowitą statystykę podał serwis "OptaAce".

Nieco ponad miesiąc temu Iga Świątek skończyła 22 lata. Później sięgnęła po swój czwarty wielkoszlemowy tytuł w karierze, wciąż prowadzi w rankingu WTA i zazwyczaj łatwo wygrywa z rywalkami.

W drugiej rundzie Wimbledonu pokonała Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:0. I to właśnie drugi set wygrany do zera przykuwa największą uwagę.

Statystycy serwisu "OptaAce" wyliczyli, że na turniejach wielkoszlemowych to już dwudziesty zwycięski set bez straty gema w wykonaniu Świątek. Polka została jednocześnie najmłodszą tenisistką od 2008 roku, która dokonała tego wyczynu. Piętnaście lat temu do takiej samej bariery dotarła Maria Szarapowa.

Tylko w tym roku Świątek wygrała już sześć setów do zera w Wielkich Szlemach. Raz dokonała tego w Australian Open, czterokrotnie na kortach Rolanda Garrosa i teraz kolejny taki wynik dołożyła na Wimbledonie.

Tymczasem licznik nie musi się jeszcze zatrzymywać. Z taką grą, jak prezentuje obecnie Świątek, są możliwe kolejne "bajgle".

Źródło artykułu: WP SportoweFakty