Magda Linette przegrała, ale nie żegna się z Birmingham. Sprawdź, kiedy zagra kolejny mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magda Linette
Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magda Linette

To nie był dzień Magdy Linette. Polska tenisistka urwała Lin Zhu tylko trzy gemy i odpadła z turnieju w Birmingham. Nie żegna się jednak całkiem z Wielką Brytanią. Sprawdź, kiedy znów pojawi się na korcie.

Magda Linette szybko zakończyła swój udział w turnieju WTA Birmingham. W I rundzie poznanianka pokonała Jasmine Paolini.

W kolejnym etapie zmierzyła się z Lin Zhu. Chinka prezentowała się zdecydowanie lepiej od samego początku. W pierwszym secie zwyciężyła 6:3, natomiast w drugim nie straciła ani jednego seta.

Tym samym pożegnała się z dalszą rywalizacją, ale nie z Birmingham. W czwartek (22 czerwca) rozegra bowiem swój meczu w turnieju gry podwójnej.

W duecie z Bernardą Perą zmierzy się z Lidią Morozową i Ingrid Gamarrą Martins. W roli faworyta stawiany jest polsko-amerykański duet.

Do rywalizacji w grze pojedynczej Linette powróci w następnym tygodniu. Ma przystąpić do turnieju WTA Eastbourne. Zmagania odbędą się w dniach 26 czerwca - 2 lipca.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Jak ocenisz występ Magdy Linette w Birmingham?