Zacięta walka do samego końca. Tak Magda Linette zamknęła mecz [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Na zdjęciu: Magda Linette
Twitter / WTA / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette awansowała do II rundy turnieju WTA w Birmingham. Musiała sporo się namęczyć, aby pokonać niżej notowaną Włoszkę Jasminę Paolini. Zobacz, jak 31-latka zamknęła to spotkanie.

Magda Linette została rozstawiona w Birmingham z numerem 3. Jej pierwszą rywalką była 42. w rankingu WTA Jasmine Paolini.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Włoszki, która wygrała pierwszego seta. Później, w drugiej partii, poznanianka potrzebowała przerwy medycznej.

Udało jej się wrócić do gry i doprowadzić do stanu 1:1 w setach. W decydującej partii gra była wyrównana i obie zawodniczki do samego końca zachowywały szanse na triumf.

Linette wykorzystała dopiero trzecią piłkę meczową. W trakcie wymiany zmusiła rywalkę do tego, aby stała daleko za linia końcową (zobacz nagranie poniżej).

Zagrała jej forhend po prostej, na który rywalka odpowiedziała uderzeniem tuż za siatkę. Linette nie zastanawiała się ani chwili i odbiła piłkę w drugą stronę. Paolini nie była w stanie do niej dobiec i mecz się zakończył.

W II rundzie poznanianka zmierzy się z Katie Boulter lub Lin Zhu. Nazwisko rywalki pozna dopiero we wtorek. Tego dnia przystąpi także do turnieju w grze podwójnej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Magda Linette zwycięży w tym turnieju?