Magda Linette w ćwierćfinale. Tyle zarobiła za awans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andy Cheung / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Andy Cheung / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette wygrała kolejne spotkanie w turnieju WTA 250 w Meridzie. Jej mecz nie został dokończony, bowiem jej rywalka zmuszony była skreczować z uwagi na kontuzję. Sprawdź, ile Polka zarobiła za awans do ćwierćfinału.

W pierwszym spotkaniu turnieju WTA 250 w Meridzie Magda Linette po trzysetowym boju pokonała Camilę Osorio 6:7(2), 7:5, 6:2. W czwartek natomiast przyszło jej rywalizować o awans do ćwierćfinału. Na drodze naszej tenisistki stanęła Panna Udvardy.

Polka w pierwszej partii zaserwowała swojej rywalce "bajgla". Set potrwał 24 minuty, podczas których Węgierka zdobyła jedynie 6 z 30 możliwych punktów.

W drugim secie lepiej radziła sobie Udvardy. Ta prowadziła 5:2 z podwójnym przełamaniem i serwowała na doprowadzenie do remisu w meczu. Jednak podczas drugiej wymiany ósmego gema Udvardy podkręciła staw skokowy, upadła na kort i nie była w stanie kontynuować gry. Ostatecznie skreczowała i opuściła kort o kulach.

Tym samym poznanianka wciąż pozostaje w grze o końcowy triumf. Ma ona największe szanse, bowiem jest najwyżej rozstawiona. Jednak nasza tenisistka musi liczyć się z niezbyt wysoką pulą nagród. W tym roku wynosi ona 259 tysięcy dolarów. W przeliczeniu jest to kwota w wysokości 1,154 miliona złotych.

Awans do ćwierćfinału oznacza, że Linette zarobiła 6,418 tys. dolarów. Przeliczając, daje nam to 28,6 tys. złotych.

O półfinał przyjdzie jej się mierzyć z Rebeccą Peterson. Szwedka dostała się do głównej drabinki przez kwalifikacje, ale wyeliminowała już Nadię Podoroską oraz Alycię Parks. Teraz czeka ją jeszcze trudniejsze wyzwanie.

Będzie to ich czwarty bezpośredni pojedynek, dotychczasowy bilans jest korzystny dla Peterson, która wygrała dwukrotnie. Za każdym razem w meczu tych tenisistek oglądaliśmy trzysetową rywalizację. Ostatni raz obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą podczas Indian Wells w 2021 roku, wtedy lepsza była Linette.

Zwyciężczyni tego ćwierćfinałowego starcia zanotuje awans do półfinału. Ten będzie wiązał się z zarobkiem w wysokości 11,275 tys. dolarów (50,2 tys. złotych).

Mecz Linette - Peterson odbędzie się w piątek, 24 lutego. Organizatorzy nie podali jescze szczegółowego planu spotkań na ten dzień, stąd też godzina pozostaje niewiadomą. Relacja tekstowa dostępna na portalu WP SportoweFakty.

Przeczytaj także: To kolejna rywalka Linette Jej córka zszokowała całą Polskę. "Zasłużyła na to"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty