Nawet rywal był pod wrażeniem. Zobacz wyczyny Huberta Hurkacza w United Cup

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / United Cup / Na zdjęciu: akcja Huberta Hurkacza
Twitter / United Cup / Na zdjęciu: akcja Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz pokonał Stana Wawrinkę i wyprowadził Polskę na prowadzenie 2:1 w meczu ze Szwajcarią. Polak czarował na korcie w Brisbane, a po jednej z jego akcji nawet rywal był pod wrażeniem.

Dla Huberta Hurkacza był to pierwszy w karierze pojedynek ze Stanem Wawrinką - trzykrotnym triumfatorem turniejów wielkoszlemowych.

Ich spotkanie dostarczyło dużych emocji. W pierwszym secie Hurkacz zwyciężył po tie-breaku. Druga partia zaczęła się od prowadzenia Szwajcara.

W drugim gemie, przy stanie 30-15 dla Hurkacza, zawodnicy stoczyli długą wymianę. W końcu Polak znalazł się przy siatce, a rywal nie potrafił go minąć.

Jedną z piłek Hurkacz zagrał tuż za siatkę i Szwajcar nie był w stanie do niej dobiec. W geście uznania pokazał Polakowi uniesiony w górę kciuk.

Hurkacz wygrał to spotkanie w dwóch setach i wyprowadził Polskę na prowadzenie 2:1. Po nim na korcie miała się pojawić Magda Linette, która w starciu z Jil Teichmann mogła zapewnić Biało-Czerwonym zwycięstwo w meczu i grupie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty