Karol Drzewiecki dołączył do rodaka. Najwyżej rozstawieni zrezygnowali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki

Karol Drzewiecki ma za sobą pierwszy mecz w turnieju debla zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w chilijskim Coquimbo. Polski tenisista jest w ćwierćfinale, podobnie jak jego rodak Piotr Matuszewski.

Para Karol Drzewiecki i Jakub Paul ma za sobą dwa występy na latynoskiej mączce. Najpierw osiągnęła ćwierćfinał w Campinas, a następnie finał w Rio de Janeiro. Z Brazylii Polak i Szwajcar przenieśli się do chilijskiego Coquimbo, gdzie zostali rozstawieni z "czwórką". W I rundzie pokonali debel Juan Ignacio Galarza i Tomas Lipovsek Puches 6:3, 7:6(4).

Drzewiecki i Paul odnieśli dwusetowe zwycięstwo, ale Argentyńczycy mieli swoje szanse. Na początku pierwszego seta doszło do dwóch przełamań, a potem gra się wyrównała. Przy stanie po 3 przewagę uzyskali faworyci, którzy zdobyli trzy ostatnie gemy premierowej odsłony.

Okazji do przełamań dla obu par nie brakowało również w drugiej części spotkania. Przy stanie po 3 serwis stracił Lipovsek Puches. Po zmianie stron nasz reprezentant i jego partner wyszli z opresji przy podaniu Paula, broniąc dwóch break pointów. Argentyńczycy przegrywali 3:5, ale obronili trzy piłki meczowe (jedną przy własnym i dwie przy serwisie Drzewieckiego) i wyrównali na po 5. O losach tego seta rozstrzygnął tie-break. W rozgrywce tej Polak i Szwajcar wygrali od stanu 2-4 pięć kolejnych punktów i po 90 minutach wykorzystali czwartego meczbola.

Drzewiecki i Paul awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Coquimbo. Ich kolejnymi rywalami będą w czwartek Sumit Nagal z Indii i Hiszpan Daniel Rincon, którzy nie musieli nawet wychodzić na kort, bo ich przeciwnicy zrezygnowali.

W ćwierćfinale są również oznaczeni trzecim numerem Piotr Matuszewski i Alexander Merino. Polsko-peruwiański duet poznał w środę kolejnych przeciwników. W czwartek zmierzą się z Włochem Franco Agamenone i Argentyńczykiem Hernanem Casanovą.

Warto dodać, że Polacy i ich partnerzy stali się faworytami do zwycięstwa w całych zawodach. W środę ze startu w deblu zrezygnowały dwie najwyżej rozstawione argentyńskie pary: Roman Andres Burruchaga i Facundo Diaz Acosta oraz Andrea Collarini i Renzo Olivo.

Challenger Dove Men+Care Coquimbo, Coquimbo (Chile) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 53,1 tys. dolarów środa, 19 października

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Jakub Paul (Szwajcaria, 4) - Juan Ignacio Galarza (Argentyna) / Tomas Lipovsek Puches (Argentyna) 6:3, 7:6(4)

Czy Karol Drzewiecki i Jakub Paul awansują do półfinału?