Tyle Świątek zarobiła w niecałą godzinę. Kwota robi wrażenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Iga Świątek

Niespełna godzinę trwał pierwszy mecz Igi Świątek podczas tegorocznego Rolanda Garrosa. Pierwsza rakieta świata za awans do kolejnej rundy turnieju Wielkiego Szlema "zgarnęła" pokaźną sumkę.

Mecz Igi Świątek z Ukrainką Łesią Curenko w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa był jednostronnym widowiskiem. Najlepsza tenisistka światowego rankingu potrzebowała tylko 54 minut, by rozprawić się z rywalką w dwóch krótkich setach 6:2, 6:0 (relacja TUTAJ).

20-letnia Świątek za awans do II rundy turnieju w Paryżu zapewniła sobie przelew na kwotę 86 tys. euro (ok. 396 tys. złotych). Curenko za występ na tym etapie imprezy otrzymała 62 tys. euro.

W meczu z Ukrainką raszynianka zanotowała 20 uderzeń wygrywających i popełniła 13 niewymuszonych błędów. Statystyki rywalki, to odpowiednio: 3 i 11.

Świątek, dla której było to już 29. zwycięstwo z rzędu, wygrała 74 proc. punktów przy swoim pierwszym podaniu i 69 proc. przy drugim. W II rudzie Rolanda Garrosa rywalką pierwszej rakiety świata będzie lepsza z pary Alison Riske - Dajana Jastremska.

Zobacz: Wielki nieobecny na meczu Igi Świątek. Wiadomo, co się stało