Nieprawdopodobny gol Herolda Goulona. Były zawodnik Lotto Ekstraklasy trafił zza połowy boiska (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Laurence Griffiths / Piłka nożna
Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

Herold Goulon jeszcze niespełna pięć lat temu występował w Lotto Ekstraklasie w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Dziś mówi o nim cały świat, ponieważ 31-latek zdobył kapitalną bramkę po uderzeniu z własnej połowy boiska.

Herold Goulon od początku bieżącego roku występuje w malezyjskiej drużynie Pahang FA. W sobotę w meczu półfinałowym Pucharu Malezji jego zespół rywalizował z klubem Perak. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pahangu 3:1.

Wynik ustalił Herold Goulon, a o jego trafieniu, które przypominało bardziej zagranie z futbolu amerykańskiego, mówi się na całym świecie. W doliczonym czasie gry 31-letni zawodnik wykonywał rzut wolny z własnej połowy, spod linii bocznej boiska. Kopnął tak mocno, że piłka wpadła za kołnierz zupełnie zaskoczone bramkarza gości. Gospodarze oszaleli ze szczęścia, a film z bramką stał się niezwykle popularny i ma już mnóstwo wyświetleń na całym świecie.

Zobacz bramkę Herolda Goulona:

Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat żegnają się z Chinami. Internauci zaskoczeni zdjęciem

Herold Goulon to były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz. W Lotto Ekstraklasie występował od lipca 2013 roku do stycznia 2015 roku, gdy przeniósł się do Omonii Nikozja. W Zawiszy łącznie rozegrał 27 meczów, w których zdobył dwie bramki.

Wynajmuje super jacht za 200 tys. tygodniowo. Cristiano Ronaldo pławi się w luksusach