Dramatyczny finisz maratonu. Kenijczyk dotarł na metę na kolanach i stracił podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: maraton
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: maraton

Eliud Kibet może mówić o sporym pechu. Kenijczyk wykazał się olbrzymią determinacją, ale maraton w Maladze ukończył na kolanach i wypadł poza podium.

Podczas Zurich Maraton de Malaga Eliud Kibet radził sobie bardzo dobrze. Biegł jako drugi, ale w końcówce przeżywał kryzys. Kenijczyk robił co mógł, aby ukończyć bieg i zdobyć srebrny medal.

Niestety kilka metrów przed metą nogi Kibeta odmówiły posłuszeństwa. Siłą rozpędu próbował się jeszcze na nich utrzymać, ale upadł i maraton ukończył na kolanach.

Jego determinacja nie wystarczyła do zajęcia miejsca na podium. Kilka sekund przed końcem biegu wyprzedziło go dwóch jego rodaków Moses Mbugua oraz Emmanuel Kibet.

Eliud Kibet maraton ukończył z czasem 02:11:25. Wygrał Etiopczyk Lemi Dumecha (2:11:07).