Afera wokół Neymara. Piłkarz Barcy został nazwany "klaunem"

Barcelona straciła w niedzielę punkty z Villarreal (2:2), mimo że do przerwy prowadziła dwiema bramkami. To jednak nie wynik, a sytuacja z końcówki pierwszej połowy jest najszerzej komentowana w hiszpańskich mediach.

Redakcja
Redakcja
Neymar Instagram / Neymar

W 41. minucie Neymar upadł w polu karnym, a sędzia podyktował "jedenastkę". Jak pokazały powtórki, Barcelonie karny się nie należał, bo Sergio Asenjo wyciągnął czysto piłkę spod nóg Brazylijczyka.

Piłkarze Villarreal byli wściekli. Atakowali nie tylko arbitra głównego. Kamery zarejestrowały m.in. kłótnię Roberto Soldado z Neymarem, którego oskarżano o "nurkowanie".

- Jesteś klaunem - krzyczał Hiszpan do gwiazdora "Dumy Katalonii", gdy ten zamienił karnego na gola na 2:0 (wcześniej wynik otworzył Ivan Rakitić).

Neymar nie dał się sprowokować. Zrobił jedynie gest ręką, który sugerował, że Soldado mówi za dużo i powinien się uspokoić.

Villarreal, mimo niekorzystnego rezultatu, zdołał doprowadzić do remisu w drugiej połowie dzięki bramce Cedrika Bakambu i samobójczym trafieniu Jeremy'ego Mathieu.

Zobacz więcej: Villarreal zatrzymał Barcelonę! Cztery gole, kontrowersje i stos żółtych kartek