Wielka bijatyka w Rosji. Piłkarze rzucili się na siebie z pięściami

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  /
YouTube / /

Awantura w drugiej lidze rosyjskiej zakończyła się pokazaniem przez sędziego trzech czerwonych kartek. Piłkarze całkowicie stracili nad sobą kontrolę. W ruch poszły pięści.

W środę na stadionie w Nowosybirsku kibice zobaczyli emocjonujące spotkanie II ligi rosyjskiej. Miejscowy Sibir w samej końcówce prowadził 2:1, ale goście - Torpedo Armawir - zdołali wyrównać w 90. minucie. Chwilę później doszło do skandalu.

Minutę przed końcowym gwizdkiem na środku boiska gospodarze popełnili dwa faule. Gracze Torpedo dali się sprowokować i zrobiło się gorąco. Najpierw doszło jedynie do kilku przepychanek. Po chwili jednak w ruch poszły pięści.

Zawodnicy obu drużyn skoczyli sobie do gardeł i zaczęli się bić. Sporo czasu minęło, zanim sędziowie zaprowadzili spokój. Choć w awanturze uczestniczyli prawie wszyscy piłkarze, sędziowie pokazali jedynie trzy czerwone kartki. Jedną dla gracza Sibira (Roman Beliajew) oraz dwie dla zawodników Torpedo (Nikita Głuszkow i Abdulla Abacijew).

- Niezależnie od prowokacji takie zachowania są niedopuszczalne. Każdy zawodowy piłkarz musi umieć się kontrolować. Na razie czekamy na decyzje komisji dyscyplinarnej, ale jako klub na pewno ukarzemy zawodników - komentuje Walentin Klimko, prezydent Torpedo.

Zobaczcie wielką bijatykę w drugiej lidze rosyjskiej.