Marit Bjoergen awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów

Marit Bjoergen wygrała w Soczi bieg narciarski na 30 kilometrów techniką dowolną. To szósty złoty medal tej zawodniczki w igrzyskach olimpijskich.

Pierwszy medal olimpijski Marit Bjoergen wywalczyła w Salt Lake City, kiedy była w składzie sztafety, która zajęła drugie miejsce. Z kolei pierwszy medal indywidualny zdobyła w Turynie. W biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną uplasowała się na drugim miejscu.

W Vancouver urodzona w 1980 roku Norweżka pięciokrotnie stanęła na "pudle". Triumfowała w: sprincie techniką klasyczną, skiathlonie oraz w sztafecie. Rywalizację na 10 km stylem dowolnym Bjoergen ukończyła na trzecim miejscu, a 30-kilometrową techniką klasyczną - na drugim.

W Soczi norweska biegaczka wygrała: skiathlon, sprint drużynowy, a także 30-kilometrowy bieg stylem dowolnym. Przed nią w klasyfikacji medalowej wszech czasów plasują się jedynie jej rodacy - Ole Einar Bjoerndalen i Bjoern Daehlie. Przed igrzyskami Bjoergen w klasyfikacji medalowej wszech czasów była 33.