Austriacy mają pozycję lidera na wyciągnięcie ręki. Zobacz klasyfikację Pucharu Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Ulrich Wohlgennant
PAP/EPA / PAP/EPA/KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Ulrich Wohlgennant

Reprezentanci Austrii dzięki dobremu występowi w niedzielnym konkursie w Lahti, kolejny raz zbliżyli się do Niemców w klasyfikacji Pucharu Narodów. Mają już tylko 103 punkty straty do liderów.

W Pucharze Narodów wciąż na pierwszym miejscu znajdują się Niemcy, jednak trzeci raz z rzędu stracili dużo punktów do goniących ich Austriaków. Trzej zawodnicy z tego alpejskiego kraju - Stefan Kraft, Ulrich Wohlgenannt i Manuel Fettner znaleźli się w czołowej ósemce niedzielnych zawodów.

100 punktów, które zdobył Halvor Egner Granerud pozwoliły Norwegii oddalić się nieco od Słowenii, której najlepsi reprezentanci zajęli 9. i 10. miejsce w Lahti.

Niezły występ, jak na realia tego sezonu zaliczyli Polacy. Najwyżej, na 7. miejscu uplasował się Dawid Kubacki. Punktowali też Kamil Stoch i Piotr Żyła. Biało-Czerwoni zdobyli 78 punktów, umacniając się na 6. miejscu.