W końcu! Polacy błysnęli w Pucharze Kontynentalnym

Joacim Oedegaard Bjoereng triumfował w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. W końcu z dobrej strony zaprezentowali się Polacy.

PS
Jakub Wolny PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jakub Wolny
Sezon 2021/22 nie układał się po myśli Polaków ani w Pucharze Świata, ani też w Pucharze Kontynentalnym. W końcu jednak doczekaliśmy się dobrych skoków zawodników z zaplecza w PK.

Na skoczni w Brotterode (rozmiar skoczni 117 metrów) równych sobie nie miał Joacim Oedegaard Bjoereng (120 i 112 metrów). Drugie miejsce zajął Kacper Juroszek (115,5 i 111,5 metra), tracąc do triumfatora niespełna dziesięć punktów. Podium uzupełnił Sondre Ringen (115 i 113 metrów), a w ścisłej czołówce znalazł się też Jakub Wolny (110,5 i 107,5 metra).

Pozostali Biało-Czerwoni spisali się zdecydowanie słabiej. Aleksander Zniszczoł był 20. (105,5 i 103 metry), Klemens Murańka sklasyfikowany został tuż za nim (107 i 103,5 metra), a 25. lokatę zajął Maciej Kot (104,5 i 103,5 metra).

Na pierwszej serii zmagania w Niemczech zakończył Jarosław Krzak.

W niedzielę, w Brotterode, odbędzie się drugi konkurs PK.

41. Jarosław Krzak Polska 96 94,6

Czytaj także: - Pekin 2022. Co za rywalizacja. Zobacz klasyfikację medalową igrzysk olimpijskichGdyby to była drużynówka. Zobacz, które miejsce zajęliby Polacy ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Pudzianowski świętował urodziny. Jak? Tego się nie spodziewaliście

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)