Niemiec liderem klasyfikacji generalnej. Tylko dwóch Polaków z punktami PŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Karl Geiger
PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Karl Geiger

Karl Geiger zwyciężył w otwierającym sezon konkursie w Niżnym Tagile. Niemiec został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. Po pucharowe punkty sięgnęło tylko dwóch reprezentantów Polski.

Broniący Kryształowej Kuli Halvor Egner Granerud prowadził po pierwszej serii konkursu w Niżnym Tagile, ale ostatecznie nie zdołał zwyciężyć w zawodach.

Najlepszy był Karl Geiger, który jednocześnie został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Awans do drugiej serii uzyskało zaledwie dwóch Polaków. Lepiej spisał się Kamil Stoch, który awansował z 20. na 5. pozycję. Dawid Kubacki był z kolei 13.

Na 32. miejscu zmagania ukończył Piotr Żyła, Jakub Wolny był 45., a Andrzej Stękała 48. Piątkowych kwalifikacji nie przebrnęli z kolei Klemens Murańka oraz Stefan Hula.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się w niedzielę, 21 listopada, o godz. 16:00. Rywalizacja ponownie przeprowadzona zostanie na skoczni Aist w Niżnym Tagile (HS134).