Walka do samego końca! O miejscu Polaków zadecydował punkt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Norwegowie triumfowali w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów Letniego Grand Prix. Polacy znaleźli się na podium. O ich miejscu zadecydował jeden punkt.

Nie było mocnych na Norwegów w Letnim Grand Prix 2021. Mogą cieszyć się z podwójnego triumfu, bo w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Halvor Egner Granerud, a podopieczni Alexandra Stoeckla okazali się najlepsi w Pucharze Narodów. I to z olbrzymią przewagą, którą zawdzięczają temu, że wystartowali w Czajkowskim i Szczuczyńsku. Tam zabrakło wielu czołowych skoczków.

Norwegowie zgromadzili w sumie 1251 punktów. Za ich plecami trwała niezwykle zacięta walka o drugiej miejsce. Ostatecznie wygrali ją Austriacy, którzy o dokładnie jeden punkt wyprzedzili Polaków.

Po udanym konkursie w Klingenthal na czwartą lokatę awansowali Japończycy. Do Polaków stracili dokładnie 14 punktów.