LPK w Rasnovie. Kacper Juroszek znów w czołówce. Dublet Austriaków

Drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie i po raz drugi w czołówce znalazł się Kacper Juroszek. Niezmiennie najlepsi Austriacy.

PS
Kacper Juroszek Instagram / kacper.juroszek / Na zdjęciu: Kacper Juroszek
W sobotę Kacper Juroszek zaliczył swój najlepszy występ w Letnim Pucharze Kontynentalnym, zajmując piąte miejsce w rywalizacji na skoczni normalnej w Rasnovie. W niedzielę młody reprezentant Polski zbliżył się do tego osiągnięcia, zajmując tym razem szóstą lokatę.

Juroszek zapracował na wysokie miejsce dzięki skokom na 95 i 93 metry. Był zarazem jedynym reprezentantem Polski, który zdobył punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Pozostali nie zdołali awansować do finału. 32. miejsce zajął Adam Niżnik (87 metrów), tuż za nim znalazł się Klemens Jonak (86 metrów), 38. lokatę zajęli wspólnie Jarosław Krzak (86 m) i Andrzej Zapotoczny (85 m), najsłabszy był Mateusz Gruszka - 84 metry i 41. miejsce.

Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę dominowali Austriacy. Tym razem triumfował Mika Schwann (98 i 94,5 metra), a drugi był Manuel Fettner (97 i 95 metrów). Podium uzupełnił Amerykanin - Andrew Urlaub (94,5 i 96 metrów).