Tego nikt się nie spodziewał! Niemiecki skoczek zakończył karierę

Zaskakującą decyzję podjął reprezentant Niemiec w skokach narciarskich Tim Fuchs. Jak poinformował portal skijumping.pl, niespełna 24-letni zawodnik zakończył karierę, ale chce osiągnąć jeszcze jeden cel.

Mateusz Kozanecki
Tim Fuchs Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Tim Fuchs
Tim Fuchs tylko raz w swojej karierze zakwalifikował się do konkursu Pucharu Świata. Miało to miejsce w sezonie 2014/2015. Zajął wtedy 47. miejsce w Oberstdorfie. Ponadto pięć razy nie przebrnął kwalifikacji.

Jego największym sukcesem jest złoty medal mistrzostw świata juniorów wywalczony w drużynie w 2016 roku. Indywidualnie zajął podczas tamtej edycji szóste miejsce.

W seniorskich skokach najlepiej spisywał się w sezonie 19/20. Zdołał wtedy zwyciężyć w klasyfikacji generalnej FIS Cup.

Według informacji przekazanych przez skijumping.pl, Tim Fuchs ostatni skok w karierze odda na swoim domowym obiekcie w Degenfeld. Na zakończenie przygody ze skokami narciarskimi zawodnik wyznaczył sobie jeszcze jeden cel.

Fuchs liczy na to, że uda mu się ustanowić nowy rekord skoczni. Obecny należy do Klemensa Joniaka i Nicka Schoenfelda, którzy osiągnęli po 82 metry. Dodajmy, że punkt HS na tym obiekcie znajduje się metr dalej.

Ewa Bilan-Stoch wrzuciła świetne zdjęcie. "Instagram kontra rzeczywistość"