Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch lepszy od kolejnej legendy! Goni Adama Małysza

Po fantastycznych skokach Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsbrucku! To już jego 37. zwycięstwo w karierze w konkursie PŚ. W klasyfikacji wszech czasów Polak prześcignął kolejną legendę i goni Adama Małysza.

Szymon Łożyński
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Ale to był konkurs w wykonaniu Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał na Bergisel i został liderem 69. Turnieju Czterech Skoczni przed finałem w Bischofshofen. Turniej zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, tym samym niedzielny triumf Stocha należy zaliczyć do wiktorii pucharowej.

Do sezonu nasz reprezentant przystępował z 36 zwycięstwami w Pucharze Świata. Tyle samo miał Janne Ahonen. Obaj zajmowali 4. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Po niedzielnym triumfie Stoch ma już 37. wiktorii. Tym samym odskoczył od Fina i sam zajmuje 4. pozycję.

Trzykrotny mistrz olimpijski jest też coraz bliżej Adama Małysza. "Orzeł z Wisły" wygrał 39 konkursów. Do końca sezonu pozostało jeszcze mnóstwo imprez, Stoch dopiero rozkręca się, więc już niedługo powinien przegonić Małysza w klasyfikacji wszech czasów.

W tym zestawieniu wciąż zdecydowanym liderem jest Gregor Schlierenzauer. Austriak wygrał aż 53 konkursy. Ciężko uwierzyć w jego statystykę, biorąc pod uwagę jak duże problemy na skoczni ma w ostatnich latach.