Skoki narciarskie. Puchar Świata kobiet. Czwarty z rzędu triumf Chairy Hoelzl. Słaby występ Kingi Rajdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Kinga Rajda
Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Kinga Rajda

Chaira Hoelzl wygrała niedzielny konkurs Pucharu Świata na normalnej skoczni w Hinzenbach (HS90). Austriaczka odniosła już czwarty z rzędu triumf obecnej zimy. Najgorszy występ w sezonie zanotowała Kinga Rajda. Polka zajęła dopiero 35. miejsce.

Na półmetku rywalizacji liderką zmagań była Chiara Hoelzl. 22-latka miała 2,2 pkt przewagi nad Maren Lundby i 3,4 pkt nad swoją rodaczką, Evą Pinkelnig. W finałowej serii z czołowej trójki wypadła Lundby. Norweżka wylądowała jedynie na 84. metrze, przez co spadła ostatecznie na piątą pozycję.

Czwarte z rzędu zwycięstwo zanotowała Hoelzl. 22-latka dwukrotnie uzyskała 87,5 metrów i o 3,2 pkt wyprzedziła swoją reprezentacyjną koleżankę, Evę Pinkelnig. Pierwsze podium w karierze zapisała na swoim koncie Włoszka, Lara Malsiner.

Podobnie jak dzień wcześniej do konkursu zakwalifikowała się z Biało-Czerwonych tylko Kinga Rajda. Polka zanotowała niestety najsłabszy rezultat w sezonie, zajmując dopiero 35. miejsce. To drugie zawody, w których 19-latka nie zdobyła punktów Pucharu Świata. Poprzednio miało to miejsce w Rasnovie, gdzie Rajda zajęła 34. pozycje.

Kolejne zmagania w Pucharze Świata kobiet odbędą się w dniach 22-23 lutego w słoweńskim Ljubnie. Wyniki niedzielnego konkursu w Hinzenbach