Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Klemens Murańka na podium w Sapporo. Triumf Austriaka

Klemens Murańka zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych w Sapporo, ustępując tylko Austriakowi Clemensowi Leitnerowi. Punkty zdobyło jednak tylko dwóch Polaków.

Piotr Szarwark
Klemens Murańka PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Słaba dyspozycja zawodników zaplecza polskich skoków sprawiła, że nie uzupełnili oni grupy krajowej na Pucharze Świata w Zakopanem, a zamiast tego udali się do Sapporo, by rywalizować w Pucharze Kontynentalnym. W sobotę na Okurayamie walczyło czterech Biało-Czerwonych: Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Kacper Juroszek.

Murańka już w seriach treningowych zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce i dobre skoki zaprezentował także w konkursie. 25-latek po pierwszej serii był liderem zawodów po skoku na 135,5 m, o 0,1 punktu wyprzedzając Clemensa Aignera (137,5 m). Do drugiej serii awansował także Wąsek (123,5 m i 13. miejsce na półmetku). Z kolei z rywalizacji odpadli Pilch (95 metrów, 41. lokata) oraz Juroszek (87,5 metra, 44. miejsce).

W drugiej serii Murańka uzyskał 130 metrów i nie utrzymał pierwszego miejsca, ale wystarczyło to do zajęcia drugiej lokaty. Z siódmej pozycji skutecznie zaatakował Clemens Leitner (137 metrów) i to Austriak stanął na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce zajął Taku Takeuchi (131,5 i 130 m). Wąsek spadł z 13. na 23. lokatę (tylko 103 metry w drugiej serii).

Na niedzielę zaplanowane są drugie zawody Pucharu Kontynentalnego w Sapporo.