Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Jest sukces, jest nagroda. Główna premia dla Dawida Kubackiego!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Mamy trzeciego Polaka w historii, który wygrał Turniej Czterech Skoczni. W Bischofshofen Dawid Kubacki znokautował rywali i mógł unieść w górę Złotego Orła. Triumf w Turnieju oznacza, że nasz reprezentant wygrał główną nagrodę finansową!

20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli 78 tysiące złotych - tyle organizatorzy 68. Turnieju Czterech Skoczni przygotowali dla triumfatora klasyfikacji generalnej zawodów. Tym samym czek z premią powędrował w dłonie Dawida Kubackiego, który wygrał cały Turniej.

Przypomnijmy, że jeszcze przed rozpoczęciem niemiecko-austriackich zmagań informowaliśmy, że skoczek, który na 68. TCS wygrałby wszystkie cztery konkursy, serie kwalifikacyjne i tym samym całe zawody, wzbogaciłby się o około 318 tysięcy złotych!

Szymon Łożyński: Usta krytyków zamknięte. Dawidzie, jesteś wśród gwiazd (komentarz)

Aż tyle nasz reprezentant nie zarobił, ale i tak finanse triumfatora 68. Turnieju Czterech Skoczni, tylko podczas tych zawodów, wyglądają imponująco. Za 3. miejsca w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz za 2. lokatę w Innsbrucku Dawid Kubacki zarobił 78 tysięcy złotych. Do tego dołożył aż 39 tysięcy za triumf w Bischofshofen.

Tym samym w całym 68. Turnieju Czterech Skoczni polski mistrz zarobił 195 tysięcy złotych, a w całym sezonie 297 180 złotych.

Od króla lata do Złotego Orła. Droga Dawida Kubackiego na szczyt

Klasyfikacja finansowa PŚ po 68. Turnieju Czterech Skoczni (bez premii za triumf w Turnieju):