Skoki. LGP Hinterzarten 2019. Klasyfikacja generalna: Karl Geiger nowym liderem cyklu

Dzięki triumfowi w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Hinterzarten Karl Geiger został nowym liderem klasyfikacji generalnej całego cyklu. Spadek na czwarte miejsce zanotował nieobecny w Niemczech, Dawid Kubacki.

Adrian Nuckowski
Karl Geiger WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Karl Geiger
Na podium zawodów rozgrywanych na skoczni Adlerschanze stanęli jeszcze Gregor Schlierenzauer oraz Richard Freitag. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała, zajął 13. miejsce.

Geiger wykorzystał nieobecność Timiego Zajca i został nowym liderem Letniego Grand Prix. Niemiec wyprzedza Słoweńca o 40 punktów. Na trzecią pozycję, z dorobkiem 86 "oczek", wskoczył Schlierenzauer. Na czwarte miejsce spadł Dawid Kubacki. Nowotarżanin podobnie, jak kilku innych skoczków, odpuścił zmagania w Hinterzarten.

W czołowej "20" znajduje się jeszcze trzech reprezentantów Polski. Dwunasty jest Piotr Żyła (45 punktów), siedemnasty Aleksander Zniszczoł (38 punktów), a osiemnasty Andrzej Stękała (30 punktów).

Kolejne zawody LGP zaplanowano na 10 sierpnia we francuskim Courchevel.