Puchar Świata: Kamil Stoch stracił pozycję wicelidera w klasyfikacji generalnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch zajął dopiero 17. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Trondheim, w efekcie czego stracił drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

[tag=4930]

Kamil Stoch[/tag] nie ma prawa być zadowolonym ze swojej postawy w czwartkowym konkursie w Trondheim. Trzykrotny mistrz olimpijski uplasował się dopiero na 17. pozycji. Słabszą dyspozycję Polaka wykorzystał Stefan Kraft, bo zajął trzecie miejsce, dzięki czemu wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata.

Przed czwartkowymi zawodami Stoch miał 18 punktów przewagi nad Kraftem, a teraz traci do niego 28 "oczek". Do czwartego Piotra Żyły znów zbliżył się Robert Johansson. Polaka i Norwega dzieli aktualnie 79 punktów.

W pierwszej dziesiątce doszło do jeszcze jednej zmiany. Timi Zajc zrównał się w klasyfikacji z Markusem Eisenbichlerem - obaj mają na koncie po 732 punkty.

Do końca sezonu 2018/19 w Pucharze Świata zostaną rozegrane jeszcze trzy konkursy indywidualne, wszystkie na skoczniach mamucich - jeden w Vikersund oraz dwa w Planicy.