Mackenzie Boyd-Clowes obronił tytuł mistrza Kanady w skokach narciarskich

Mackenzie Boyd-Clowes obronił w Calgary tytuł mistrza Kanady w skokach narciarskich. Konkurs kobiet wygrała Natasha Bodnarchuk.

Piotr Ziemka
Mackenzie Boyd-Clowes Getty Images / Mackenzie Boyd-Clowes / Mackenzie Boyd-Clowes
W pierwszej serii Mackenzie Boyd-Clowes uzyskał najdłuższą odległość - wylądował na 107. metrze normalnego obiektu w Calgary (HS93). W drugiej rundzie 27-letni zawodnik miał 100 metrów i zwyciężył z dorobkiem 287,5 punktu. Srebrny medal, tak jak w 2017 roku, zdobył Matthew Soukup (99 i 96 metrów, 261 punktów). Trzecie miejsce zajął kombinator norweski Nathaniel Mah (98,5 i 88 m, 243,5 pkt). Czwarty był Sam Bolton, piąty Joshua Maurer, a szósty Stephane Tremblay.

W pierwszej rundzie konkursu kobiet Abigail Strate oraz Natasha Bodnarchuk skoczyły po 85,5 metra. Na półmetku prowadziła Strate, która otrzymała lepsze noty za styl. W drugiej odsłonie Bodnarchuk wylądowała na 97. metrze, podczas gdy liderce zmierzono 96 metrów. Mistrzynią Kanady ze zdobyczą 227,5 punktu została Bodnarchuk. Na drugim stopniu podium stanęła Strate (226 "oczek"). Trzecia była Natalie Eilers (209).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Mackenzie Boyd-Clowes zajmie miejsce w czołowej dwudziestce konkursu Pucharu Świata 2018/2019?