Krzysztof Biegun zakończył karierę. Zaskakująca decyzja 24-letniego skoczka

Prawie pięć lat temu Krzysztof Biegun wygrał konkurs Pucharu Świata. Potem było już gorzej. Po Letniej Grand Prix 24-latek postanowił zakończyć karierę.

Robert Czykiel
Krzysztof Biegun Getty Images / Jens Ulrich Koch / Na zdjęciu: Krzysztof Biegun
Pod koniec sierpnia Krzysztof Biegun poleciał do japońskiej Hakuby na konkurs Letniej Grand Prix. Polak spisał się słabo, bo zajął dopiero 33. miejsce. W połowie września nie było go już w kadrze na Letni Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Teraz okazało się, że 24-latek skończył karierę skoczka narciarskiego.

- Można powiedzieć, że start Krzysztofa Bieguna podczas Letniego Grand Prix w Hakubie, był ostatnim w profesjonalnej karierze. Po prostu po tych zawodach podjął decyzję o zakończeniu przygody ze sportem - mówi w portalu sportswinter.pl jego trener Maciej Maciusiak.

Na razie nie wiadomo, co skłoniło go do podjęcia tak poważnej decyzji. Ostatnie sezony nie były jednak dla niego łatwe. W pewnym momencie był zmuszony łączyć pracę zawodową z karierą sportową.

Biegun miał swoje pięć minut w 2013 roku. Wtedy wygrał inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Wraz z sukcesem pojawiły się wielkie oczekiwania, którym nie potrafił sprostać. W kolejnych sezonach ani razu nie udało mu się stanąć na podium i szybko wypadł z kadry.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)