Kamil Stoch coraz bliżej kolejnej legendy skoków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PEKKA SIPOLA  / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP/EPA / PEKKA SIPOLA / Na zdjęciu: Kamil Stoch

W fenomenalnym stylu Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Lahti. To już 27. zwycięstwo Polaka w tym cyklu. W klasyfikacji wszech czasów trzykrotny mistrz olimpijski jest już bardzo blisko Martina Schmitta.

Niemiec odniósł 28 triumfów. W obecnej formie Kamil Stoch może zrównać się z naszym zachodnim sąsiadem już po indywidualnym konkursie w Oslo.

Na razie w klasyfikacji wszech czasów z 27 zwycięstwami podopieczny Stefana Horngachera zajmuje 7. miejsce. Wspomniany wcześniej Martin Schmitt jest szósty. 5. pozycję zajmuje Jens Weissflog, który triumfował 33 razy. Jeśli Stoch wygrałby wszystkie indywidualne konkursy do końca sezonu 2017/2018, to zrównałby się z wielkim idolem Adama Małysza.

Na razie zdecydowanym liderem w klasyfikacji wszech czasów jest Austriak Gregor Schlierenzauer, który łącznie wygrał 53 razy. 3. miejsce zajmuje Adam Małysz (39 wiktorii).

Kolejny indywidualny konkurs Pucharu Świata odbędzie się w niedzielę, 11 marca w norweskim Oslo. Dzień wcześniej zaplanowano na Holmenkollbakken (HS134) drużynówkę. Z kolei na piątek, 9 marca zaplanowano kwalifikacje. Wszystkie te konkursy będą zaliczane do klasyfikacji 2. edycji Raw Air.